Kategorie

Pług dłutowy bezorkowy Centaur szer. 2,7m

24 800,00 zł brutto

Głębosz pług dłutowy bezorkowy spulchniacz CENTAUR został skonstruowany do głębokiej uprawy gleby w celu zlikwidowania tak zwanej podeszwy płużnej, zmniejszenia szkodliwego zagęszczenia gleby (poprzez mulczowanie) spowodowanego stosowaniem ciężkiego sprzętu rolniczego, intensywnymi zabiegami agrotechnicznymi, wpływem nawozów i środków chemicznych których efektem jest powstanie warstw trudno przepuszczalnych. Taka struktura gleby uniemożliwia prawidłowy rozwój roślin szczególnie głęboko korzeniących się takich między innymi jak: kukurydza, buraki cukrowe, rzepak, lucerna, koniczyna.

Regulowane w czterech pozycjach wielofunkcyjne zęby pozwalają dostosować kąt natarcia zęba do potrzeb i efektywnej pracy oraz prawidłowe spulchnianie gleb średnio-zwięzłych i zwięzłych do głębokości 60 cm. Zastosowane w budowie głębosza podwójne wały rurowe zębate faliste fi530-przód 460mm-tył podczas swojej pracy powodują rozbicie i drenaż wierzchniej czasami zaskorupionej warstwy gruntu, tym samym zwiększają jej przepuszczalność. Wyżej wymieniony głębosz może być użyty do bezorkowej uprawy roli z pozostałościami roślinnymi jak również może spulchniać przesuszone zleżałe gleby, może również zostać użyty do rekultywacji pastwisk i ugorów na wszystkich rodzajach gleb od lekkich do ciężkich.

Do płynnej hydraulicznej regulacji głębokości pracy głębosza w czasie jazdy z kabiny ciągnika zastosowano układ przegubowy z siłownikiem hydraulicznym zamontowany pomiędzy ramą słupic a tylnim modułem typu F2Z, który jest zbudowany z podwójnych wałów rurowych zębatych falistych do których dodano sekcje krusząco-ugniatającą zbudowaną z podwójnego wału strunowego lewo i prawo skrętnego wzmacnianego o średnicy fi320mm, pełnych przetłaczanych talerzy wału i rurach o całej długości wałka posiadającego 8 strun zębatych. Do regulacji nacisku pracy sekcji tylnego podwójnego wału strunowego zastosowano układ przegubowy z rozwiązaniem zastrzeżonym w UP RP tzw. wały wachaczowe z dociskiem zastosowane miedzy innymi w agregatach uprawowych HERKULES, APOLLO i wale strunowym HEROS.

Jest to w sumie maszyna wielofunkcyjna odpowiadająca wyzwaniom dzisiejszych czasów. Zgodnie z zasadą „ tak dużo zabiegów jak to konieczne, tak mało jak to możliwe ”. Dzięki takiej innowacyjnej budowie głębosza można sobie pozwolić na głęboszowanie, mulczowanie i uprawę gleby za jednym przejściem maszyny, co pozwala zaoszczędzić tak drogie paliwo i cenny czas.

Wyposażenie standardowe i podstawowe parametry:
1. Zabezpieczenie kołkowe ( zrywalne)
2. Dwa rzędy redlic z wymiennymi elementami roboczymi firmy KRAMP
3. Rozstaw korpusów regulowany
4. Lemiesze skrzydłowe boczne o regulowanej wysokości
5. Wymienne dwustronne dłuta
6. Gniazda śrub zrywalnych wykonane ze specjalnej samo hartującej stali.
7. Rama wykonana z profila 200x200x8-10
8. Głębokość pracy do 60cm
9. Prześwit pod ramą 85cm
10. Regulacja kąta natarcia redlic w czterech pozycjach
11. W wyposażeniu standardowym
a) podwójny wał rurowy falisty ( mulczujący) zastrzeżony w UP RP.
b) podwójny strunowy wał zębaty na wahaczu (rozwiązanie zastrzeżone w UP RP).
12. Płynnie hydraulicznie regulowana głębokość pracy z nowym rozwiązaniem zastrzeżonym w UP RP tj.
a) W stanie spoczynkowym tylny zespół wałów jest blisko redlic co jest ważne w trakcie transportu, a środek ciężkości przesuwa się w kierunku ciągnika.
b) Podczas pracy tylny zespół wałów oddala się od redlic zwiększając tym samym przestrzeń pomiędzy tymi dwoma podzespołami.

Dane techniczne:

- szerokość ramy 2,5m

- symbol GPDSC27F2Z2

- głębokość pracy do 60 cm

- szerokość robocza 2,7m

- ilość słupic 5

- masa  1650 kg

- zapotrzebowanie mocy 110-160 KM

Transport ustalany indywidualnie w zależności od odległości dostawy

Strefa I 200 zł do 100 km

Strefa II 300 zł 101-300 km

Strefa III 400 zł 301-500 km

Strefa IV 500 zł powyżej 500 km

Szczegółowa mapa w zakładce „TRANSPORT”

4 other products in the same category